Seat El-Born - elektryczny i uwodzicielski

02-09-2019 13:00

Seat El-Born w Genewie

Tegoroczny Salon Samochodowy w Genewie stał się prawdziwą areną, na której Seat zaprezentował prawdziwe samochody przyszłości. Wśród nich był Seat El-Born, który zachwycił zarówno nowoczesnym napędem elektrycznym, jak i lekkością wyglądu. Nic dziwnego, jest to przecież produkt łączący hiszpańską pasję i dynamikę stolicy Katalonii.Nawiązuje do tego nazwa, która kojarzy się z najbardziej znaną dzielnicą Barcelony:nowoczesną, piękną i stawiającą na dynamiczny rozwój.Seat El-born jest w pełni elektrycznym samochodem zbudowanym na zaprojektowanej przez Volkswagena platformie MEB. Dzięki specjalnie skonstruowanej ładowarce akumulatory ładują się do 80% w zaledwie 47 minut. Według producentów na jednym ładowaniu można będzie przejechać aż 420 km. Poza tym 204- konny silnik jest wstanie rozpędzić pojazd do setki w zaledwie 7,5 sekundy.

Sportowy charakter, komfortowe wnętrze

Trudno nie uznać, że jest to auto o sportowym charakterze. Bynajmniej, nie traci na oczywistym dla tej marki komforcie i wygodzie, gdyż wyposażenie pozostaje charakterystyczne dla Seata, z pięknie wyprofilowanymi fotelami, czy skierowanym do kierowcy ekranem systemu multimedialnego.Piękny wygląd, komfortowe wyposażenie, nowoczesne technologie i elegancja – to wszystko ma dawać przyjemność z jazdy i poczucie bezpieczeństwa. Auto pozwala także na częściową automatyzację manewrów kierowania, przyspieszania i zwalniania. Posiada nawet asystenta parkowania Intelligent Park Assist.

Z Genewy na ulice miast

Czy Seat El-Born to tylko marzenie o przyszłości? Otóż nie! Produkcja seryjna tego wspaniałego samochodu elektrycznego ma ruszyć już w 2020 roku w Zwickau w Niemczech.Możemy się więc spodziewać, że auta przyszłości zawitają do nas prędzej niż przypuszczaliśmy i salon Seata przywita nas pewnego dnia niezwykłym pojazdem o nazwie El-Born.