Gorące nowości marki Seat

02-08-2019 17:21

12 września, na terenie kompleksu targowego Messe Frankfurt rozpoczęła się 64 edycja największego na świecie salonu samochodowego International Automobil Ausstellung (IAA) we Frankfurcie. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych na świecie, podczas którego producenci mają okazję pokazać światu kierunek rozwoju swoich firm. Nie zabrakło tam także Seata i Cupry, które zaprezentowały nowe, zaskakujące modele. Marki postawiły przede wszystkim na wydolność i elektromobilność, a zatem na Przyszłość przez wielkie „P”.

Hiszpańska hybryda w Niemczech

Seat zaprezentował samochód o napędzie hybrydowym. Został nim nowy Seat Tarraco, gdyż właśnie ten model zyskał nową wersję. Co go wyróżniło? Z całą pewnością piękne, sportowe wykończenie, wydajność oraz przede wszystkim hybrydowy napęd typu plug – in. Układ napędowy składa się z 1,4-litrowego silnika benzynowego TSI o mocy 110 kW, silnika elektrycznego o mocy 85 kW i zestawu akumulatorów litowo-jonowych o pojemności 13 kWh. Zapewni to kierowcom możliwość przystosowania się do różnych trybów jazdy. Samochód rozpędza się do setki w ciągu 7,4 sekundy. Maksymalnie zaś osiąganie prędkość 217 km/h.

Targowe auto elektryczne

Cupra również postawiła na nowoczesność. Zaskoczyła wszystkich prezentując najnowszy samochód koncepcyjny Cupra Tavascan. Nazwa wzięła się od wioski w Pirenejach i doskonale oddaje solidny charakter i elegancki wygląd auta. Jest to pierwszy elektryczny i bezemisyjny model Cupry, który łączy w sobie szybkość, wydajność, dynamikę i bezpieczeństwo. Pojazd napędzają dwa elektryczne silniki o łącznej mocy 310 KM. Dzięki temu samochód osiąga setkę w ciągu 6,5 sekundy. Maksymalna szybkość Tavescana to 280 km/h.

Z Seatem w przyszłość

Oba samochody są wprawdzie modelami zaprezentowanymi jako nowości na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie, jednak kto wie? Może w przyszłości pojawią się także na drogach. Seat i Cupra zgodnie pokazują kierunek rozwoju marki – tym kierunkiem są nowoczesne rozwiązania i przyszłościowe technologie.