Skóra, w której czuję się dobrze. Pielęgnujemy tapicerkę

04-02-2020 13:00

Podobnie jak dbamy o skórę naszych dłoni, które myjemy i zabezpieczamy odpowiednim kremem, powinniśmy dbać o pokryte skórą fotele naszego SEAT-a. Zadanie to raz na jakiś czas możemy powierzyć fachowcom z ASO SEAT, ale warto też skorzystać z ich rad i kupić odpowiednie środki do pielęgnacji skórzanej tapicerki.

Czym czyścić skórę?

Jakich preparatów będziemy używać, zależy głównie od tego, czy mamy do czynienia w naszym Seacie ze skórą naturalną czy też z ekoskórą. Uwaga! W żadnym z przypadków do czyszczenia nie możemy używać pospolitej chemii AGD. Tapicerka skórzana w Seacie pokryta jest bowiem cienką warstwą ochroną. Zmycie jej spowoduje, że skóra zacznie twardnieć, a na jej powierzchni zaczną się pojawiać brzydkie zagniecenia. Specjalistyczne preparaty do pielęgnacji samochodowej tapicerki to bardzo wygodne w użyciu produkty. Na ogół działają wielofunkcyjnie. Wystarczy spryskać sprayem powierzchnię fotela. Następnie dłonią uzbrojoną w ściereczkę z mikrofibry powolnymi i delikatnymi ruchami należy substancję rozcierać po oparciach i siedzisku. Płyn najpierw będzie usuwał zabrudzenia (od red. np. te od nowych niebieskich dżinsów. Kto się z nimi nie męczył?), a następnie zacznie się wchłaniać w skórę niczym krem, zapewniając tapicerce odpowiednią ochronę. Bez obaw! Środki te, w przeciwieństwie do tanich produktów z marketu, dobrze się wchłaniają, dzięki czemu nasza odzież w trakcie podróży autem będzie bezpieczna.

Spraye do skórzanej tapicerki odporne na ścieranie

Środki do pielęgnacji tapicerki skórzanej w SEAT-ach opracowano z myślą o specyfice jej użytkowania. Wsiadanie i wysiadanie, ciągłe tarcia w trakcie jazdy po nierównościach. Z tego względu zwykłe płyny do domowego użytku nie sprawdzają się na pokładach naszych samochodów. Te do samochodowych foteli muszą charakteryzować się dużo większą tolerancją na wycieranie.Systematyczna pielęgnacja skóry w samochodzie zapewni jej świeży wygląd na długo, co pozwoli cieszyć się pięknym wyglądem nowego auta przez wiele lat.