SEAT Alhambra i SEAT Tarraco - największe w rodzinie

28-05-2020 13:48

Rodzice plus jedno lub dwoje dzieci - to najpopularniejszy model rodziny w Polsce. Gdy jednak dzieci przybywa, standardowe auto osobowe zaczyna być za małe. Na szczęście inżynierowie Seata pomyśleli o takiej sytuacji i zaprojektowali dwa samochody gotowe pomieścić rodziców nawet z piątką pociech! To nowy Seat Alhambra i nowy Seat Tarraco.

Seat Alhambra z przesuwnymi drzwiami

Seat Alhambra to rodzinny van. Zaprojektowano go tak, że ogromną przestrzeń bagażową przy pomocy kilku prostych ruchów zamienić można w dodatkowy rząd foteli dla dwóch osób. Dzięki temu auto może zabrać na pokład w sumie aż siedmiu pasażerów i nie muszą to być wcale dzieci. Także i dorosłym będzie wygodnie na dodatkowych miejscach. Seat Alhambra jest wynikiem przemyślanej pracy hiszpańskich inżynierów, którzy zastanawiali się nad tym, czego, oprócz dużego, przestronnego wnętrza, może oczekiwać rodzina. To, na co wpadli, okazało się genialne! Auto wyposażono w elektryczne przesuwne drzwi dla pasażerów drugiego rzędu foteli. Zbędny gadżet? Zdecydowanie nie! Dojdzie do takiego wniosku każdy, kto chciałby zainstalować dziecięcy fotelik w aucie stojącym na ciasnym parkingu. Elektryczne drzwi otworzą się same, a więc fotelik możemy trzymać pewnie dwoma rękoma. Przesuwne skrzydło drzwi nie zawadzi o inny pojazd. Zdecydowanie genialne rozwiązanie!. Oczywiście fotele zostały też uzbrojone w mocowania Isofix, dzięki którym foteliki dziecięce będą zdecydowanie pewniej zamocowane niż te przytwierdzane przy pomocy pasów bezpieczeństwa.

Nowy Seat Alhambra to także bezpieczeństwo. Auto wyposażono w wiele systemów wspomagających kierowcę w newralgicznych sytuacjach. Jest między innymi asystent pasa ruchu, który nie pozwoli w niekontrolowany sposób zjechać z toru jazdy. Seata Alhambrę wyposażono także w system, który obserwuje kierowcę. Gdy jego gesty i zachowanie wskazywać będą na zmęczenie, auto zasugeruje przerwę na odpoczynek. Nowy Seata Alhambra już w podstawowej wersji oferowany jest ze 150-konnym silnikiem o pojemności 1,4 l. Dostępny jest także 2-litrowy diesel o podobnej mocy oraz 177-konny turbodiesel z automatyczną skrzynią biegów.

Nowy Seat Tarraco do zadań specjalnych

Drugi z największych rodzinnych samochodów Seata to nowy Seat Tarraco. Już na pierwszy rzut oka auto budzi respekt. Największy z SUV-ów iberyjskiego producenta zachwyca nie tylko stylistyką, ale i poziomem wykończenia. Seat Tarraco przywodzi na myśl auta klasy premium. Komfortowe wnętrze wykonano przy użyciu wysokiej jakości materiałów. Jednocześnie cena hiszpańskiego SUV-a utrzymuje się na umiarkowanym poziomie. Nowego Seata Tarraco możemy mieć w leasingu już za około 1000 zł netto miesięcznie. Podobnie jak w Seacie Alhambra, także i w Seacie Tarraco znajdziemy dodatkowy rząd foteli, dzięki któremu auto pomieści sporą rodzinę. Inżynierowie Seata doskonale wiedzieli, że auto przy tak dużym obciążeniu będzie potrzebowało znacznej mocy i dlatego już podstawowa wersja oferowana jest ze 150-konnym silnikiem o pojemności półtora litra, który współpracuje z sześciobiegową skrzynią biegów. Dostępne są także oczywiście i mocniejsze wersje.

Systemy godne prawdziwej „terenówki”

To dwulitrowy diesel oraz silnik benzynowy o takiej samej pojemności. Obydwa oferują aż 190 KM mocy. Właśnie te największe wersje silnikowe oferowane są wraz z napędem na cztery koła. System 4Drive działa w ten sposób, że dołącza napęd na tylną oś w momencie, gdy system wyczuje, że któreś koło traci przyczepność. Wówczas napęd zaczyna być przenoszony na wszystkie koła. Na pokładzie nowego Seata Tarraco znajdziemy także i inne systemy charakterystyczne dla aut, którym bezdroża niestraszne. Wśród nich elektroniczny system asystujący kierowcę podczas zjazdu po stromym zboczu. Bez użycia hamulca, który mógłby się nagrzewać, auto samo dostosowuje prędkość do panujących warunków i bezpiecznie sprowadzi pojazd ze wzniesienia.