Na trening z Seatem. Oferta akcesoriów do transportu sprzętu sportowego

21-07-2020 11:34

`Hiszpańska marka samochodów dba, by kierowcy, którzy wybrali Seata, mogli jak najprościej przetransportować sprzęt sportowy niezbędny do uprawiania większości dyscyplin zimowych i letnich. Często rozmiary tego ekwipunku uniemożliwiają przewożenie w bagażniku i do transportu sprzętu sportowego trzeba użyć dodatkowych akcesoriów.

Coś dla amatorów dwóch kółek

Rowery… To je chyba najczęściej transportujemy. Zabieramy je na weekendowy wyjazd i na wakacje. Niestety są wyjątkowo niewdzięczne w kwestii transportu. Przewiezienie ich Seatem nie powinno być trudne, jeśli tylko wyposażymy auto w odpowiednie akcesoria. Bagażniki dachowe to jedne z bardziej popularnych akcesoriów do przewożenia rowerów. Szczególnie polecane jest ich stosowanie użytkownikom Seata Leona. Nisko poprowadzona linia dachu tego auta sprawi, że załadunek roweru nie będzie kłopotliwy. W ofercie Seata są między innymi bagażniki renomowanej firmy Thule. Kierowcom większych aut takich, jak Seat Alhambra lub wyższych, takich jak SUV-y Seat Ateca czy Seat Tarraco zaleca się stosowanie bagażników montowanych na haku holowniczym. Przymocowanie roweru nie będzie wymagało podnoszenie ciężkiego roweru wysoko na dach. W przypadku bagażnika mocowanego na haku wystarczy unieść rower zaledwie na wysokość kilkudziesięciu centymetrów nad podłożem. Bagażniki tego typu po rozbudowie mogą przewieźć do trzech rowerów. Co ciekawe, wyposażone są one w dodatkowo oświetlenie dublujące tylne lampy samochodu, tak by auto było odpowiednio widoczne także nocą. Można też przemontować na taki bagażnik tablicę rejestracyjną by uniknąć mandatu za brak tablicy rejestracyjnej w widocznym miejscu.

Gdy nadejdzie zima

W okresie zimowym rowery ustępują miejsca nartom i snowboardowi. Również i ten sprzęt poprzez swoje gabaryty nie należy do najłatwiejszych w transporcie. Gdy chcemy wyruszyć na urlop autem, najlepiej wyposażyć Seata w odpowiednie akcesoria. W ofercie Seata są uniwersalne bagażniki do transportu nart i desek snowboardowych. Tych pierwszych są w stanie przetransportować na dachu aż sześć par. Ze względu na szerokość zamiennie w takim bagażniku można przymocować cztery deski snowboardowe.

Cechą charakterystyczną bagażników oferowanych w autoryzowanych salonach Seata jest wysoka jakość. Mocowania nart zawsze zabezpiecza miękka guma. Dzięki temu sprzęt sportowy nie ulegnie zniszczeniu i bezpiecznie dotrze do celu. Narciarze z pewnością docenią seatowskie bagażniki na narty za system łatwego otwierania. Zamki nie zamarzają na mrozie i dają się łatwo odbezpieczyć nawet skostniałymi od zimna rękoma.

Bagażnik ten jest oczywiście kompatybilny z relingami dachowymi takich aut jak między innymi: Seat Leon Sportstourer, Seat Ateca, Seal Alhambra czy Seat Tarraco.

Z boksem na dachu…

W ofercie Seata są także montowane na dachu boksy. Oprócz opływowego, aerodynamicznego kształtu wyróżnia je imponująca pojemność 450 litrów. Oznacza to, że oprócz nart boks taki pomieści również np. kombinezon narciarski. Właścicielom SUV-ów Seata polecić można także bagażniki na narty mocowane na haku holowniczym. Charakteryzują się ona łatwością mocowania nart, choć mogą nieco utrudniać dostęp do bagażnika.

…lub z deską surfera

Seat ma także propozycje dla amatorów nieco mniej popularnych dyscyplin sportu. Zalicza się do nich między innymi surfing. Z bagażnikiem dachowym Seata przewóz deski to żaden problem. Jeden taki bagażnik pomieści nawet dwie deski. Mało tego! Odpowiednio dużo miejsca znajdzie się również na dwa maszty! Co ważne, bagażnik na deski surfingowe wyposażony jest w niezależny system antykradzieżowy.