Full SEAT Leasing - są korzyści

20-06-2021 10:26

To oferta skierowana do przedsiębiorców, która daje gwarancję stałej mobilności wszystkich aut we flocie wraz z tym, co w biznesie najważniejsze - przewidywalnością kosztów utrzymania. Na czym polega Full SEAT Leasing oferowany w salonach SEAT-a i jakie są jego podstawowe zalety?

Samochody w wielu firmach są jednym z najważniejszych narzędzi pracy. Bez nich pracownicy tracą kontakt z klientami, a spóźnienie się na umówione spotkanie ze względu na awarię auta nigdy nie wygląda dobrze. Jak więc dysponować nowoczesnym sprawnym parkiem samochodowym bez generowania wielkich kosztów?

Oferowany w salonach SEAT-a Full SEAT Leasing jest odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorców

Stała miesięczna rata - to chyba najważniejsze hasło definiujące jedną z najnowocześniejszych usług finansowych na rynku motoryzacyjnym. Oferowana jest ona w salonach SEAT-a i dedykowana firmom, w których niezbędna jest, czasem nawet niewielka flota samochodów.
Usługa opiera się na finansowaniu aut z założeniem ich wymiany na nowe w okresie od dwóch do pięciu lat. Firma płaci więc raty leasingowe jedynie za różnicę pomiędzy ich wartością jako nowych pojazdów a ich szacowaną wartością w momencie wymiany na nowe auta. Dzięki temu rata leasingowa może być niższa, a leasingobiorca może cieszyć się stale nową flotą samochodów.
To jednak nie wszystko. Oferowany w salonach SEAT-a Full SEAT Leasing daje dużo więcej możliwości.

Naprawy i serwis w cenie

Duże przebiegi oraz niekiedy naprawdę ciężkie warunki użytkowania aut w firmie wymagają większych nakładów związanych z eksploatacją samochodów służbowych. Wymiany opon, klocków hamulcowych czy oleju pomnożone przez liczbę samochodów potrafią się skumulować w jednym miesiącu i wygenerować sporą fakturę, która może zaskoczyć niejednego księgowego. Tak bywa w wielu firmach, ale nie tych korzystających z Full SEAT Leasing. W tym przypadku jeszcze przed podpisaniem umowy leasingowej szacowane są wszelkie koszty związane z eksploatacją pojazdów. Dzięki temu oprócz miesięcznej faktury leasingowej o stałej wartości nie ma żadnych dodatkowych opłat związanych z nieprzewidzianymi naprawami czy innymi usługami serwisowymi.

A co w razie stłuczki? Czy salon SEAT-a wtedy pomoże?

Full SEAT Leasing to usługa przygotowana także, by odpowiednio zadziałać także, gdy wydarzy się coś nieprzewidzianego, jak stłuczka parkingowa czy nawet groźniejsze zdarzenie drogowe. Normalnie unieruchomiłoby ono pojazd na długie tygodnie, generując przy tym kolejne koszty związane z jego naprawą. Oferowany w salonach SEAT Full SEAT Leasing to również ubezpieczenie. Jego składka również wchodzi w skład miesięcznej raty leasingowej. W razie zaistnienia szkody to specjaliści z salonu SEAT zajmą się jej likwidacją. Nikt z firmy leasingobiorcy nie będzie musiał tracić czasu na żmudne i czasochłonne formalności służące likwidacji szkody. Wszystkim zajmą się pracownicy salonu SEAT-a i poinformują tylko, kiedy auto po naprawie będzie ponownie do odbioru. Oczywiście na czas naprawy uszkodzonego pojazdu salon SEAT zaproponuje możliwość skorzystania z pojazdu zastępczego.

Czy spowodowanie kolizji autem spowoduje zwyżkę ubezpieczenia?

Normalnie by tak było, ale nie w usłudze Full SEAT Leasing. Nawet stłuczka samochodowa nie wpłynie na wysokość raty leasingowej, w którą wliczone jest ubezpieczenie pojazdu. Podstawową zasadą nowoczesnej usługi leasingowej oferowanej w salonach SEAT-a jest zachowanie stałych kosztów bez względu na różne zdarzenia losowe. Mało tego, rynek ubezpieczeniowy znany jest z ciągłych zmian (a raczej podwyżek) stawek za polisy. W Full SEAT Leasing cena ubezpieczenia nie wpływa na wysokość ustalonej przy podpisaniu umowy leasingowej miesięcznej należności za użytkowane samochody.

A może karta paliwowa?

Zalet Full SEAT Leasing jest jednak dużo więcej. Kierowcy wszystkich aut mogą być wyposażenie w karty paliwowe, dzięki którym księgowość leasingobiorcy dostanie jedną miesięczną fakturę za zużyte paliwo przez wszystkie auta w danym okresie rozliczeniowym. Łatwiej i wygodniej już się nie da!