Flota firmowa i korzyści z jej posiadania

21-08-2020 11:14

W Polsce zainteresowanie samochodami kupowanymi przez podmioty gospodarcze rośnie. Firmy stają się coraz bardziej rozwojowe, a ich przedstawiciele muszą być mobilni. Tylko dzięki własnym samochodom mogą budować relacje z klientami, budować sieć dystrybucji czy wreszcie świadczyć profesjonalne usługi spedycyjne. Poznaj zalety wynikające z posiadania własnej floty aut i dowiedz się, co warto kupić w salonie Seata.

Salon Seat to dobre miejsce na rozpoczęcie poszukiwań aut, które będą tworzyły flotę w Twojej firmie. Możesz kupować je pojedynczo w odstępach czasu lub jednorazowo zainwestować w kilka samochodów. Każde z rozwiązań ma swoje korzyści – wraz z rozwojem marki będziesz obserwować, jak zmieniają się Twoje potrzeby. Odpowiedzią na nie okażą się auta osobowe, które przewożą ludzi i towary w komfortowych warunkach. Pojazdy znajdziesz np. w salonie Seata należącym do Grupy Cichy. Firma oferuje opcję leasingu długoterminowego, korzystną z perspektywy kupującego.

Dlaczego warto posiadać flotę?

Nie wszystkie firmy potrzebują od razu rozbudowanej floty, na którą składa się wiele samochodów. Większość zaczyna od zakupu jednego lub dwóch aut, a z czasem dokłada do nich kolejne. To rozsądne posunięcie, zwłaszcza, jeśli przedsiębiorstwo rozwija się dynamicznie, a Ty chcesz dopasować ilość zasobów do konkretnych potrzeb.

Flota samochodów oznacza:

* pełną dostępność do pojazdów, bez konieczności ich wcześniejszego rezerwowania,

* inwestycję długoterminową – zakup pojazdów to jednorazowy wydatek. Dzięki możliwości dojeżdżania do klientów, kontrolowania dostaw i zdobywania nowych rynków, możesz oczekiwać, że szybko się zwróci,

* możliwość dołączenia do programów partnerskich – salony Seata proponują właścicielom aut przystąpienie do programu serwisowego, który ułatwia zarządzanie pojazdami,

* odliczanie od podatku kosztów związanych z zakupem i eksploatacją pojazdów – jeżeli samochody są używane w celach biznesowych, za koszt uzyskania przychodu można uznać m.in. zakup paliwa czy naprawę.

Samochody, które posiada firma zaliczane są do niematerialnych środków trwałych i powinny zostać ujęte w ewidencji. Dzięki amortyzacji przedsiębiorca może oczekiwać optymalizacji ponoszonych kosztów.

Własne czy wynajmowana?

Wiesz już, że posiadanie floty samochodowej może być dla Ciebie źródłem wielu korzyści, a na pewno zapewniać codzienny komfort i pełną mobilność. Pytanie rodzi się na etapie poszukiwania najlepszych rozwiązań – wynajem czy zakup?

Outsourcing jest obecnie dość popularny, ale dla wielu firm nieopłacalny. Okazuje się, że dzięki dostępnym pożyczkom, zakup własnych aut może być korzystniejszy i nie zawsze wiąże się z koniecznością posiadania dużego wkładu finansowego.

Opcją pośrednią jest skorzystanie z leasingu długoterminowego oferowanego przez salon Seata. W ramach usługi zyskujesz:

* serwisowane w ASO, co pozwala zwiększyć wartość rezydualną aut,

* stałe wsparcie fleet managerów przez Centrum Techniczne VW Leasing,

* możliwość zakupu aut skonfigurowanych dla konkretnych potrzeb – dla przedstawicieli handlowych czy członków zarządu,

* odniesienie korzyści podatkowych poprzez wliczenie miesięcznych rat do kosztów uzyskania przychodów.

Finansowanie zakupu

Już zakup samych aut osobowych stanowi spore obciążenie dla budżetu firmy. Nie znaczy to jednak, że musisz rezygnować z tej wygodnej opcji. Jeśli nie chcesz lub nie możesz pozwolić sobie na duży wydatek jednorazowy, poszukaj dostępnych opcji finansowania, jakie proponuje salon.

Seat oferuje możliwość skorzystania z leasingu, czyli wynajmu długoterminowego, bez obowiązku wykupienia auta po upływie ustalonego terminu. To popularna opcja, lubiana przez przedsiębiorców. Mogą oni otrzymać nowe pojazdy, które będą wizytówką ich firmy, a zarazem nie odczuwać wydatku związanego z ich eksploatacją.

Jeżeli szukasz najkorzystniejszych rozwiązań do swojego przedsiębiorstwa, odwiedź salon. Seat to jeden z koncernów, który ma sporo do zaoferowania nowoczesnym firmom, którym zależy na mobilności i niezależności w działaniu.